Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Z czym nie łączyć niacynamidu? Bezpieczne stosowanie

Lifestyle Data publikacji - 3 maja 2023 Autor - Redakcja ekaloria.pl
niacynamid

Niacynamid to składnik w kosmetykach, który może przynieść naszej skórze wiele dobrego. Jednak przy jego stosowaniu należy zachować odpowiednie środki ostrożności! Nie, nie trzeba bać się niacynamidu. Wystarczy mieć odpowiednią wiedzę na jego temat! Dowiedz się, z czym nie łączyć niacynamidu i cieszyć się jego skutecznym działaniem. 

Pielęgnacja skóry z niacynamidem

Niacynamid to inaczej witamina B3. Jest on składnikiem, który pomaga na wiele problemów naszej skóry. Dzięki swoim wszechstronnym zaletom jest polecany zarówno do cery dojrzałej, trądzikowej czy z przebarwieniami, ale i suchej. Niacynamid wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową naszej skóry, a także reguluje wydzielanie sebum. Poleca się go także w walce z zaskórnikami zamkniętymi, czy w celu rozjaśnienia przebarwień. Z kolei przy stosowaniu go do cery dojrzałej można liczyć na uelastycznienie skóry, a przy tym stymulację włókien kolagenowych. 

Jak stosuje się niacynamid?

W pielęgnacji skóry można stosować różne formy niacynamidu. Przede wszystkim liczy się to, z czym będziemy łączyć ten składnik. Samo stężenie nie jest tak istotne. Jednak nie powinno się od razu wprowadzać go wysokiego, ponieważ może się okazać, że nasza cera nie lubi się z niacynamidem. Warto zacząć od stężenia na poziomie około 2-3%. Możemy postawić zarówno na niacynamid w postaci serum czy kremu. Ważne jest jednak, aby występował on w towarzystwie składników, które mogą spotęgować jego dobroczynny wpływ na cerę!

Warto wypróbować krem nawilżający z niacynamidem od Nudmuses. W kosmetyku znajdziemy także m.in. kwas hialuronowy czy ekstrakt z zielonej herbaty – świetne połączenie wraz z witaminą B3! Polskie kosmetyki marki Nudmuses mają składy, które są idealnie dostosowane pod względem kompatybilności poszczególnych ekstraktów, witamin i innych składników. Nie musimy więc mieć obaw, że stosując je razem źle wpłyniemy na naszą cerę – wręcz przeciwnie! Wprowadzenie całej serii Hydrating Ritual przyniesie najlepsze rezultaty. Każdy składnik w tych polskich kosmetykach został odpowiednio przemyślany, aby dać każdej cerze ukojenie i nawilżenie. 

Z czym nie łączyć niacynamidu?

Przede wszystkim niacynamidu nie można łączyć z kwasami takimi jak AHA i BHA. Mają one różne pH, przez co kwasy obniżają skuteczne działanie witaminy B3. To samo dzieje się przy łączeniu niacynamidu z witaminą C (kwas askorbinowy). Dodatkowo możemy podrażnić naszą skórę przez wytworzenie się kwasu nikotynowego. Jednakże, pochodne witaminy C są jak najbardziej wskazane przy stosowaniu niacynamidu!

Pielęgnacja skóry z niacynamidem nie jest jednak tak skomplikowana, jak może się wydawać. Wystarczy stosować się do kilku wytycznych odnośnie tego, z czym można go łączyć, a z czym lepiej nie. 

Z czym najlepiej łączyć niacynamid?

Niacynamid świetnie wprowadzić przy kuracji retinolem. Może on złagodzić jego skutki uboczne, szczególnie w pierwszych miesiącach stosowania, gdy skóra dopiero buduje tolerancję na jego działanie. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, niacynamid świetnie łączy się z pochodnymi witaminy C (ale nie czystym kwasem askorbinowym!). Taki zestaw sprawi, że cera stanie się promienna i odżywiona. 

Czy warto więc stosować niacynamid w pielęgnacji skóry?

Niacynamid warto stosować jako składnik kosmetyku wraz z innymi, dobroczynnymi elementami. Taki zestaw otrzymamy w kremie nawilżającym z niacynamidem, o którym już wspominaliśmy w tym artykule. Najważniejsze jednak jest to, aby obserwować swoją cerę i jej reakcje na dane elementy. Niacynamid to świetny składnik, który może zdziałać cuda na naszej skórze. Jednak każda cera ma swoje indywidualne potrzeby, a także indywidualne reakcje i alergie. Dlatego może okazać się, że akurat na dany składnik nie będzie reagować korzystnie. 

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki?

Redakcja ekaloria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Problemy z erekcjją