Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Psychodietetyk – na czym polega jego praca?

Zdrowie Data publikacji - 24 października 2022 Autor - Redakcja ekaloria.pl
Psychodietetyk

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dostrzega związek pomiędzy zdrowiem psychicznym a innymi aspektami życia. Bez wątpienia zalicza się do nich umiejętność utrzymania prawidłowej masy ciała. Niestety obecnie spora część społeczeństwa zmaga się z nadwagą i otyłością. Co więcej, walka ta często jest nierówna. Jaką rolę może w niej odegrać psychodietetyk?

Czym jest psychodietetyka?

Psychodietetyka, jak sama nazwa wskazuje, to dziedzina łącząca dietetykę z psychologią. Psychodietetyka szuka przyczyn otyłości w psychice i stara się im zaradzić poprzez pracę nad relacjami pacjenta z jedzeniem. Bardzo często bowiem spożywanie posiłków nie służy zaspokojeniu naturalnych potrzeb organizmu, ale raczej regulacji emocji. Jemy, by poprawić sobie humor lub jedzeniem świętujemy sukcesy. Niestety stąd krótka droga do nadwagi. Sporym problemem jest także brak ruchu, który nie tylko sprzyja tyciu, ale też pogorszeniu nastroju. Podczas aktywności fizycznej wytwarzane są endorfiny (hormony szczęścia). Nie otrzymując ich w ten sposób, będziemy szukać pocieszenia w słodyczach i fast foodach.

Psychodietetyk: Katowice – jakiego specjalistę wybrać?

Sukces w walce z nadwagą zależy głównie od pacjenta, jednak wykwalifikowany specjalista będzie ogromną pomocą. Niestety wiele otyłych osób spotkało na swojej ścieżce dietetyka, który zraził je do zdrowego odżywiania. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać dobrego specjalistę. Mieszkańcy Katowic mogą skorzystać z konsultacji u psychodietetyka https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/250/Katowice.

Przed wyborem dietetyka warto sprawdzić jego kwalifikacje. Pomocne mogą też okazać się opinie klientów. Jeśli jednak obawiamy się konsultacji, zawsze można wybrać jeden z gotowych jadłospisów. Mimo to warto się przełamać i rozpocząć pracę z psychodietetykiem. Specjalista nie ocenia, a raczej stara się zrozumieć pacjenta i dobrać mu taki sposób odżywiania, by dieta nie była udręką, tylko przyjemnością. Podejście do odchudzania jest tutaj kluczowe, jeśli nie chcemy powrócić do dawnych nawyków i odzyskać kilogramów z nawiązką.

Artykuł sponsorowany

Redakcja ekaloria.pl

Naszym celem jest inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swoje ciało i umysł, oferując rzetelne informacje, praktyczne porady oraz motywujące historie. Wierzymy, że zdrowy styl życia to podstawa do osiągnięcia pełni szczęścia i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Praca psychologa