Ostropest plamisty znany jest od czasów średniowiecza, a nawet starożytności! To roślina pochodząca z południowej i południowo wschodniej części Europy, Afryki Północnej i niektórych części Azji rozprzestrzeniła się na inne krainy geograficzne, dzięki czemu w niektórych miejscach jest rośliną wolno rosnącą. Na co pomaga ostropest plamisty? Jak stosować ostropest?
W czym pomaga ostropest plamisty?
Jednym z większych darów natury jest część ostropestu plamistego znajdujące się w źródle owoców ostropestu plamistego. Owoce te wytwarzają sylimarynę, Która jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. To nie wszystko! Z owoców ostropestu pochodzi także olej z dużą ilością kwasu linolowego, a także inne, bardzo cenne składniki. W jakim celu możemy stosować ostropest plamisty?
Drogocenne właściwości ostropestu plamistego wykorzystywane są do tworzenia tabletek, pastylek, granulek, syropów, a nawet nalewek, które możemy sami zrobić w domu z wolno rosnącego ostropestu.
Syrop z ostropestu plamistego może być stosowany przy przeziębieniach, ale głównym celem wykorzystywania tej rośliny jest leczenie wątroby i chorób z nią związanych. Może to być zatrucie alkoholem, ale nie zawsze! Czy to po bardziej obfitym posiłku czy już w poważniejszej chorobie jaką jest marskość wątroby – ostropest plamisty pomoże zniwelować objawy choroby. Naturalne środki zawierające ostropest plamisty możesz kupić za pośrednictwem strony https://www.izielnik.pl/ostropest.
Jak stosować ostropest?
Możesz zaopatrzyć się w ostropest plamisty mielony. Jedna łyżeczka na czczo lub zalana wrzątkiem już potrafi zdziałać cuda! Możesz także sam robić nalewki z zebranego z pola ostropestu plamistego. Jeżeli nie rośnie on w Twojej okolicy, możesz użyć właśnie ostropestu plamistego mielonego do wytworzenia takiej mikstury.
Właściwości ostropestu plamistego zauważysz już po wzięciu jednej tabletki. Gdy boli cię wątroba, na przykład po przejedzeniu, ale nie tylko – miej pod ręką wyciąg z ostropestu plamistego! Występuje on w bardzo popularnych tabletkach i nie jest zbytnio drogi. Zwróć jednak uwagę na ilość mg wyciągu z ostropestu w tabletce, gdyż czasami wystarczy mała ilość, a w przypadku poważniejszych chorób warto wybrać dawkę najmocniejszą.
Ostropest plamisty w formie tabletki lub pastylki możesz stosować zarówno profilaktycznie, jak i przy już obecnych u ciebie dolegliwościach. Zawsze czytaj ulotki preparatu, z której dowiesz się czy dany lek stosować rano czy wieczorem, na czczo czy w trakcie posiłku. Jeżeli wybrałeś formę syropu możesz profilaktycznie przyjmować jedną łyżeczkę w trakcie dnia.
Materiał zewnętrzny