Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Kolagen do picia — postaw na najlepszy wybór

Zdrowie Data publikacji - 24 listopada 2022 Autor - Redakcja ekaloria.pl
Kolagen do picia

Kolagen występuje w organizmie człowieka naturalnie, jednak z wiekiem jego produkcja maleje. Jego obecność natomiast jest dla nas niezwykle ważna. Każdy pragnie przecież jędrnej oraz elastycznej skóry bez zmarszczek. W jaki sposób go suplementować, aby kuracja była najskuteczniejsza?

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowe białko tkanki łącznej, inaczej też nazywane białkiem młodości. Poprzez łączenie się z innymi strukturalnymi elementami czy kwasem hialuronowym wspomaga pracę organizmu i współtworzy większość tkanek łącznych w organizmie. Jest jak klej, który spaja układ kostny człowieka w tym kości i chrząstki w jedną całość. Znajdziemy go również w skórze, paznokciach oraz włosach. Niestety, pomimo że organizm człowieka jest odpowiedzialny za jego produkcję, wraz z wiekiem efektywność tego procesu się zmniejsza. To wiąże się z koniecznością suplementacji kolagenu, w celu zapobiegnięcia wiotczeniu skóry oraz pojawianiu się zmarszczek. 

Utrata kolagenu — przyczyny i skutki

Ludzki organizm potrafi syntezować kilkanaście typów kolagenu. Włókna kolagenowe natomiast podlegają stałej wymianie, ponieważ często ulegają zerwaniom. Ten proces wspomagany jest dodatkowo przez witaminę C oraz miedź. Niestety organizm potrafi się regenerować do pewnego momentu. Po 25. roku życia mechanizm produkcji tego białka ulega zaburzeniu, więc nadchodzi konieczność jego suplementacji. 

Niedobór kolagenu wiąże się z wieloma negatywnymi skutkami. Dzieje się tak, ponieważ jest on składnikiem wielu tkanek w organizmie. Odpowiada za utrzymanie elastyczności, gładkości oraz odpowiedniego napięcia skóry, ale nie tylko. Jego obecność przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie stawów, a także usprawnia krążenie krwi w krwioobiegu. Z tego względu jego brak może bardzo negatywnie wpływać na działanie organizmu. Między innymi może przyczynić się do problemów z reumatyzmem, artretyzmem, osteoporozą. 

Jak suplementować kolagen?

Dobór suplementacji może na pierwszy rzut oka wydawać się ekstremalnie trudne ze względu na różne rodzaje, a także typy czy sposoby dawkowania. W przypadku pierwszej kategorii rozróżniamy kolagen rybi, wieprzowy oraz wołowy. Najlepszy wpływ na ludzki organizm ma natomiast mieszanka tych dwóch ostatnich. Jeżeli mowa o typach, to mamy ich dwa. Oba są niezwykle cenne dla człowieka, ponieważ biorą udział zarówno w budowaniu tkanek, jak i ich uelastycznianiu.

Kolagen można suplementować na różne sposoby. Jednym z nich jest kolagen w tabletkach, natomiast drugim — kolagen do picia, który ma wielu swoich zwolenników. Dzięki temu, że białko to występuje w formie hydrolizowanej, bez problemu zostanie wchłonięte przez przewód pokarmowy. Ponadto taka metoda dawkowania jest znacznie przyjemniejsza i prostsza niż przyjmowanie kapsułek. Suplementacja bogata w kolagen z pewnością wywrze pozytywny wpływ na organizm. Więcej informacji na ten temat znajdziesz również na stronie: https://collibre.eu/publikacje/kolagen-do-picia-jaki-wybrac

Materiał zewnętrzny

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki?

Redakcja ekaloria.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak zachować prosty kręgosłup