Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Chcesz schudnąć? Postaw na siarkę!

Lifestyle Data publikacji - 14 października 2022 Autor - Redakcja ekaloria.pl
Chcesz schudnąć

W dzisiejszych czasach niezwykle wiele mówi się o zdrowym stylu życia i zachowaniu szczupłej, aczkolwiek w dalszym ciągu maksymalnie wysportowanej sylwetki. Wiemy jednak dobrze, że choć przybrać na wadze możemy dosłownie w kilka chwil, to jednak walka ze zbędnymi kilogramami może przeciągać się w nieskończoność.

Okazuje się bowiem, że często nawet pomimo prawdziwie morderczych treningów i pomimo trzymania redukcyjnej wręcz głodowej diety, nie jesteśmy wstanie osiągnąć zamierzonych rezultatów. Przyczyn może być niezwykle wiele, jednak jedno jest pewne- siarczkowa dieta redukcyjna, może okazać się naszym największym sprzymierzeńcem. Co więc warto o niej wiedzieć i w jaki sposób może nam ona pomóc?

Dlaczego nasza waga stoi w miejscu?

Nie ukrywajmy, ale każdy z nas ma za sobą przygodę z odchudzaniem. Często robimy to z uwagi na nasze zdrowie, lepsze samopoczucie, ale także z uwagi na to, że zauważamy iż przybyło nam trochę „kochanego ciałka”. Wobec tego naszym pierwszym krokiem jest zwykle zmodyfikowanie nawyków żywieniowych, a także zapisanie się na siłownie. Wobec tego w pierwszym tygodniu zauważamy spadek wagi. Faktycznie jest to efekt treningów i zmniejszenia kaloryczności posiłków. Jednak po kilku tygodniach nasza waga mimo tego zaczyna stać w miejscu. Okazuje się bowiem, że do tej pory straciliśmy jedynie wodę, która nagromadziła się w naszym organizmie, a nie faktyczną tkankę tłuszczową. Przebywanie na zbyt restrykcyjnej diecie i wszelakie głodówki sprawiają, że nasz organizm staje się mocno zaniepokojony i zaczyna magazynować każdą cząstkę energii na przysłowiową, czarną godzinę. Wobec tego nasza przemiana materii zwalnia, a tym samym- mimo naszych wysiłków- nasza waga nie będzie spadać. Wówczas jedynym sposobem na kontynuację naszej drogi ku wymarzonej i szczupłej sylwetce, jest znalezienie sposobu na przyspieszenie przemiany materii i sprawienie, że nasz organizm zacznie rzeczywiście spalać tkankę tłuszczową. Właśnie dlatego wielu specjalistów zwraca uwagę na siarczkową dietę redukcyjną.

woda siarczkowa

Siarczkowa dieta redukcyjna- czy picie wody siarkowej odchudza?

Siarczkowa dieta redukcyjna bez wątpienia jest w świecie odchudzania „czymś” nowym. Siarka jest bowiem uważana za piekielny pierwiastek, a mimo wszystko jest ona produkowana także przez nasz organizm. Oczywiście woda siarczkowa do picia zawiera jej ogromne ilości, jednak wiele badań zdążyło już udowodnić to, że siarczkowa woda może okazać się naturalnym „spalaczem tłuszczu”. Siarczkowa dieta redukcyjna polega na niczym innym, jak utrzymywaniu nieco zmniejszonej podaży kalorii, przy jednoczesnym włączeniu do diety wody siarczkowej. Prawdą jest, że takie połączenie może przynieść prawdziwie spektakularne efekty. Okazuje się bowiem, że woda siarczkowa skutecznie przyspiesza naszą przemianę materii i zmniejsza magazynowanie wody w organizmie. Dodatkowo siarczkowa woda skutecznie hamuje nasz apetyt na słodycze i reguluje wydzielanie glukozy. Wobec tego, węglowodany są rozkładane znacznie szybciej, a my po prostu zaczniemy chudnąć!

Woda siarczkowa i przeciwwskazania do jej picia

Woda siarczkowa sprzyja odchudzaniu i co do tego nie możemy mieć najmniejszej wątpliwości. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie każdy będzie mógł z tego dobrodziejstwa rzeczywiście skorzystać. Okazuje się, że osoby z chorobą wrzodową żołądka, czy żylakami w przewodzie pokarmowym niestety, ale wody siarczkowej pic nie mogą. Natomiast alternatywą dla nich mogą okazać się siarkowe kąpiele, które będą działały w podobny sposób.

Redakcja ekaloria.pl

Naszym celem jest inspirowanie czytelników do świadomego dbania o swoje ciało i umysł, oferując rzetelne informacje, praktyczne porady oraz motywujące historie. Wierzymy, że zdrowy styl życia to podstawa do osiągnięcia pełni szczęścia i samorealizacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dieta niskoglikemiczna