ekaloria.pl

Blog tematyczny o diecie, sporcie oraz zdrowiu

Dieta

Catering dietetyczny – garść najważniejszych informacji

Catering dietetyczny – garść najważniejszych informacji

Życie w ciągłym biegu to znak dzisiejszych czasów. Nic więc dziwnego, że coraz mniejsza liczba osób ma czas na przygotowywanie pełnowartościowych posiłków oraz komponowanie zbilansowanych jadłospisów. Usługa zwana cateringiem dietetycznym z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega?

Catering dietetyczny a możliwość dopasowania jadłospisu

Ludzie potrafią odżywiać się w bardzo zróżnicowany sposób. Jedni stawiają na diety wysokobiałkowe, inni zaś – unikają produktów pochodzenia odzwierzęcego. Niektórzy zmagają się z nietolerancjami pokarmowymi, podczas gdy inni nie przepadają za smakiem i zapachem ryb. Te wszystkie osoby mogą zrezygnować z tradycyjnego sposobu odżywiania na rzecz cateringu dietetycznego. Umożliwia on dopasowanie zamówionego jadłospisu do prywatnych preferencji żywieniowych. Przygotowane zgodnie z nimi posiłki dzień w dzień trafiają prosto pod drzwi klienta, który nie musi martwić się koniecznością przygotowywania dań na własną rękę.

Kto może skorzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny Środa Śląska to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które chcą oszczędzać swój cenny czas. Wystarczy wybrać rodzaj jadłospisu, określić ilość kalorii oraz ewentualne nietolerancje, a następnie złożyć zamówienie, aby móc cieszyć się smakiem pysznych, przygotowanych zgodnie ze wskazówkami dań dostarczanych prosto pod drzwi. Ludzie w dzisiejszych czasach większość czasu spędzają poza domem, ale jednocześnie chcą mieć pewność, że ich jadłospis dostarcza wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. To bardzo ważne, zwłaszcza przy szybkim i intensywnym tempie życia. Ludzie, którzy nie lubią i nie mają ochoty gotować, na pewno uznają catering dietetyczny za opcję idealną.

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Jeśli chodzi o zalety diety pudełkowej, to są one naprawdę liczne:

  • możliwość konsultacji z dietetykiem, który dopasuje dietę do indywidualnych potrzeb klienta, 
  • wygoda i duża oszczędność czasu, 
  • gotowe, smaczne i urozmaicone zestawy dań zgodnych z indywidualnymi preferencjami, 
  • z góry określona kaloryczność, 
  • posiłki przygotowywane z najwyższej jakości składników, 
  • zdrowe, zbilansowane i świeże posiłki dostarczane prosto pod drzwi.

Klienci cateringu dietetycznego twierdzą, że ta opcja odżywiania umożliwia naukę dobrych nawyków. W końcu jedzenie posiłków w regularnych odstępach czasu zalecane jest przez wszystkich dietetyków. Przy okazji można stracić kilka zbędnych kilogramów, co jest nie bez znaczenia w dzisiejszych czasach, kiedy można mówić o prawdziwej pladze otyłości.

Co z ceną?

Ceny za catering dietetyczny bywają naprawdę różne. Można jednak przyjąć, że za jednodniową dietę z reguły trzeba zapłacić około kilkudziesięciu złotych. Mogłoby się wydawać, że to całkiem sporo, jednak trzeba wziąć pod uwagę zaoszczędzony czas, który przecież jest bezcenny. Dieta pudełkowa to rozwiązanie na miarę XXI wieku – na pewno warto je wypróbować! 

Udostępnij