Czy wiesz, jakie właściwości mają migdały i ile kalorii zawierają? Czy migdały są dobrym źródłem wartości odżywczych i jakie korzyści dla zdrowia przynoszą ich regularne spożywanie? Przeczytaj dalej, by poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań!
Zobacz także: https://ekaloria.pl/jak-smakuje-soczewica-czerwona-odkryj-niezwykle-smaki-soczewicy-czerwonej/
Jakie wartości odżywcze i składniki mają migdały?
Migdały to jedne z najzdrowszych orzechów, ponieważ bogate są w wartości odżywcze i składniki o korzystnym wpływie na organizm. Warto zauważyć, że migdałowy aromat jest jednym z częściej występujących i najpopularniejszych zapachów. Jakie elementy decydują o wartości odżywczej migdałów?
Wartość kaloryczna migdałów
Migdałowy smak to właściwie jedno z najliczniejszych źródeł węglowodanów, która, niestety, może nas doprowadzić do niepotrzebnego przybierania na wadze. Średnio, jedna garść migdałów, czyli około 28 g, to około 160 kcal, zatem należy uważać na ich ilość.
Jakie makroskładniki zawierają migdały?
Migdały zawierają dużą ilość błonnika pokarmowego, który reguluje pracę układu trawiennego, zwiększa poczucie sytości oraz wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi. Znajdziemy tam również najwięcej wartościowego dla organizmu tłuszczów nienasyconych, czyli około 15 g na 100 g produktu. Migdały są również bogatym źródłem wapnia, potasu, magnezu, miedzi, cynku oraz witaminy E.
Jakie właściwości zdrowotne mają migdały?
Migdały są znane ze swoich właściwości antynowotworowych oraz przeciwutleniających. Regularne spożywanie migdałów pomaga również w utrzymaniu zdrowego układu krążenia oraz zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym. Ponadto, zawarte w migdałach składniki przyczyniają się do regulacji ciśnienia krwi, zapobiegają cukrzycy, a także poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego.
Jakie są korzyści zdrowotne i wady spożywania migdałów?
Chcesz poznać zalety i wady spożywania migdałów? Oto kilka ciekawych faktów, które należy brać pod uwagę:
Czy migdały mogą pomóc w odchudzaniu?
Migdały są świetnym sojusznikiem w odchudzaniu ze względu na swój niski indeks glikemiczny oraz duże ilości błonnika, który zwiększa uczucie sytości. Dlatego warto sięgać po migdały jako przekąskę między posiłkami.
Jakie są zalety spożywania migdałów w ciąży?
Migdały są bogatym źródłem witamin i minerałów, które są niezbędne dla zdrowia matki i dziecka w ciąży. Spożywanie migdałów pomaga zwiększyć poziom energii, a także reguluje pracę układu trawiennego.
Czy migdały są dobrym źródłem błonnika?
Tak, jak już wspomnieliśmy, migdały są bogate w błonnik pokarmowy. Jedna garść migdałów, czyli około 28 g, to około 3,5 g błonnika. Spożywanie migdałów wpływa korzystnie na pracę układu trawiennego oraz obniża poziom cholesterolu.
Ile kalorii ma garść migdałów?
Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na migdały oraz ile kaloryczne jest jedzenie garści migdałów?
Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na migdały?
Zgodnie z zaleceniami, zdrowi dorośli powinni spożywać około 30-40 g migdałów dziennie.
Ile kcal ma 40 g migdałów?
40 g migdałów to około 225 kcal. Podobnie jak w przypadku innych produktów, trzeba uważać na ich ilość.
Jaka jest kaloryczność migdałów na przykładzie 100 g produktu?
100 g migdałów to około 575 kcal. Znaczna wartość białka i tłuszczy, jak również i węglowodanów sprawia, że migdały to świetny produkt spożywczy dla osób aktywnych fizycznie, które chcą uzupełnić swoją dietę o wartościowe składniki.
Przepisy z migdałami
Jeśli chcesz wzbogacić swoją dietę o wartościowe składniki, migdały to świetny wybór. Sprawiają, że dania nabierają niepowtarzalnego smaku, a także są lekkie i zdrowe. Jakie przepisy możesz wykorzystać z udziałem migdałów?
Jakie przepisy na przekąski z udziałem migdałów przygotować?
Migdały świetnie komponują się z różnymi warzywami, tworząc lekkie i pyszne przekąski. Możesz wykorzystać je np. do przygotowania warzywnej sałatki z kurczakiem lub jako dodatek do crostini z serem i warzywami.
Ile migdałów dodać do ciasta, by wzbogacić jego wartość odżywczą?
Migdały do ciasta można wykorzystać na wiele sposobów. Mogą stanowić zarówno składnik ciasta, jak i posypkę na wierzchu. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać z ich ilością ze względu na wysoką kaloryczność.